Yağlı saçların bakımı nasıl yapılmalı

yağlı saçlara bakım uygulama, yağlı saçlara nasıl bakım yapılır, yağlı saç bakımı nasıl olmalı, yağlı saçlar nasıl yıkanmalı…

Yağlı saçlara sahip olmak oldukça can sıkıcıdı bir durumdur. Çünkü ne yaparsanız yapın saçlarınız her zaman sönük cansız ve yağlı görünmeye devam eder.
Bu nedenle özellikle şampuan ve saç kremi seçerken dikkat etmeniz gereken şey saç yapımıza uygun saç kremi ve şampuan seçmeniz olacaktır.
Saçlarınızı sık yıkamanız gerektiğinide hatırlatmak istiyoruz. Ayrıca yağlı saç tipine sahip olanlar, sıcak suyla yıkanmaktan kaçınmalı, onları ılık suyla ve yağlı saçlara uygun bir şampuanla yıkamalıdır.
Yağlı saçları, sıcak fönle kurutmak yerine, kendi kendine kurumaya bırakmak ya da fönün ılık ayarıyla kurutmak gerekir.Yağlı saçlar için, kimyasal içerikli şampuanlar yerine bitki özlü şampuanlar tercih edilmeli. Çünkü, kimyasal içerikli şampuan saç derisini kurutur, bu kuruluğu gidermek için deri daha fazla salgı yapar.
Yıkama sonrası bu saçlar, sirke veya limon suyu ile durulanırsa yağ asit oranı dengelenmiş olur. Yağ bezlerini dinlendiren, bitki özü içeren kürler uygulamak gerekir.
Bu kürler, saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve saç derisinin metabolizmasını canlandırır.Yağlı saçların çok sık taranması doğru değildir.
Sık tarama, salgı bezlerini harekete geçirerek yağlanmayı artırır. Ayrıca, yağlı saçları şekillendirirken, köpük veya sprey kullanmak yerine jöleyi tercih etmek doğru olacaktır.
yağlı saçların bakımı

 

Bir önceki yazımız olan Gripten kurtulmak için ne yapmalı başlıklı makalemizde başım çok ağrıyor ve gribi engellemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.