Renk kombini yapmak

renk uyumu tasarlama

Stilinizde, moda klasiği siyah ve beyaz renkleri çok sık mı kullanıyorsunuz? Peki, pembe, mavi, yeşil gibi renkleri hayatınıza katmaya ne dersiniz? İşte en şık kombinler için birbiriyle uyumlu renk tüyoları.
Pembe Tonlar
Tüm zamanlar için ilkbahar-yaz modasının en popüler renklerinden biri pembe; pozitif duygular uyandırıyor ve genç görünümü sağlıyor. Kombinin herhangi bir parçasında pembe varsa; aşağıdaki renkleri kullanabilirsiniz.
Beyaz
Kahverengi
Siyah
Bebe mavisi
Gri
Ten rengi
Yeşil Tonlar
renk uyumları yapmak

Bulunduğumuz sezonun en trendi rengi yeşil; kendini ferah hissetmenizi sağlarken, karşı tarafta olumlu duygular uyandırır. Kombinin herhangi bir parçasına yeşil varsa; aşağıdaki renkleri kullanabilirsiniz.
Mavi
Sarı
Beyaz
Kahverengi
Ten rengi
Pudra
Su yeşili
Gri
Mavi Tonlar
renk uyumu tasarlama

Gökyüzünün ışıltısını stilinize yansıtan mavi; pozitif hissetmenizi sağlarken karşınızdaki kişinin size karşı güvenin duygusunun artmasını sağlıyor. Kombinin herhangi bir parçasında mavi varsa; aşağıdaki renkleri kullanabilirsiniz.
Yeşil
Mor
Turkuaz
Beyaz
Krem
Gri
Toz pembe
Ten rengi
Turuncu Tonlar
Yaz mevsiminin enerjisini üzerinizde taşımanızı sağlayan turuncu; pozitif ve canlılık hissi yaşatıyor. Kombinin herhangi bir parçasında turuncu varsa; aşağıdaki renkleri kullanabilirsiniz.
Sarı
Kahverengi
Krem
Gri
Ten rengi
Beyaz
Gri Tonlar
Turuncu, mavi, yeşil, pembe gibi tüm renk tonlarıyla uyum sağlayan renk gridir. Çünkü gri nötr bir renktir. Siyah, mor, kahverengi, sarı gibi tüm renklerle gri rengi kombinleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Portföy Çantalar 2012 başlıklı makalemizde portföy çanta hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar:

  • BEBE MAVİSİ KOMBİN RENK
  • renklerin kombini

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.