Enerji ve şifa veren taşlar

Yeşim taşından yapılmış bir kolye ucu

Yeşim: Bereket ve uğur taşıdır. Aklı sembolize eder. Eski Çin’de cesaret, bilgelik ve adalet verdiğine inanılan yeşim taşnı evinizde mantık ve dengeyi sağlamak için kullanabilirsiniz.
Duygusal denge, aşk, sadakat, cesaret, barış ve uyumu güçlendirme özelliğine sahiptir.

Kehribar: Reçinenin taşlaşması sonucunda oluşan bir taştır. Çok yumuşak ve hafiftir. Isınınca manyetik ve elektriksel hale gelir. Soğuk algınlığı, boğaz, troid ve bademcik hastalıklarına iyi gelir.

Aquamarine: Şans ve cesaret taşıdır. İletişimi güçlendirme gücüne sahiptir. Bu özelliğinden faydalanmak için aquamarine’i evinizin salonunda ya da işyerinizdeki toplantı odalarında kullanabilirisiniz.
Sinirleri yatıştırması ve yaratıcılığın ortaya çıkmasında büyük rol oynar.

Ametist: Ametist taşı mor ve lavanta renklerindedir. Evdeki negatif enerjiyi temizlediği düşünülen bu taş, evinizin enerjisizini pozitife dönüştürmede, aile bireylerine yaşama sevinci katmada etkili olabiliyor.
Canlandırıcı bir etkisi var. Stresten kaynaklanan zihinsel yorgunlukları gideriyor. Çok çalışmanın verdiği yorgunluk, huzursuzluk ve baş ağrısından şikayetçiyseniz ametist taşını odanıza yerleştirebilirsiniz.
Ametist taşını, evde televizyonunuzun veya bilgisayarınızın yanına koyarak gözlerinizi koruyabilirsiniz.

Mercan: Mercan taşı aşkın sembolüdür. Antidepresan özelliğe sahiptir. Evinize yerleştireceğiniz mercanla yaşamınıza çoşku ve pozitif düşünce katabilirsiniz. Ayrıca mercan taşı nazara iyi geliyor ve konsantrasyonu güçlendiriyor.
Sedef hastalığı başta olmak üzere cilt hastalıkların ada iyi geldiği biliniyor.

Kalsedon: Bu taş kişinin özgüvenini arttırır.  Duyarlı olmayı sağlayarak algıları güçlendirir.

Akik: Akik, evinizin enerjisini canlandırarak sizi olumsuz etkilerden arındırma özelliğine sahip bir taş. Başarıyı simgeliyor ve cesareti arttırıyor. Çalışma odanıza ya da  iş yerinizdeki masanıza yerleştirebilirisiniz.
Fiziksel canlılığı arttırarak tembelliği gideriyor. Çocukları olumsuz duygulardan koruyor.

Kuvars: Kuvars taşı, dumanlı ve pembe olmak üzere çeşitli renklerde bulunuyor. Pembe kuvars aşk, bağışlanma, barış, güzellik ve duygusal denge sağlıyor. Mavi, mor ve gri kuvars boğaz ağrıları ve kalbe iyi geliyor.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte diş eti iltihabı başlıklı makalemizde gebelikte diş tedavisi olur mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar:

  • enerji veren taşlar
  • pozitif enerji veren taşlar
  • pozitif enerji veren taş
  • derinin ve şifa taşının kombisi
  • odaya konan enerji taşları
  • iyi enerji veren doğal taş
  • gebelik için enerji taşı
  • enerji veren taşla
  • enerji veren taş
  • enerji veren doğal taşlar

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.